Kategorije
Anketa: Barantanja
Verjamete Jelinčiču, da je trgovanje z glasovi v parlamentu stalna praksa?
Blogerji pišejo
Spletne tehnologije
Delovanje omogoča Drugi svet, spletne tehnologije
www.drugisvet.si
| Spletna publicistika |
| Svetovanje in priprava spletnih strategij |
| Oglaševanje in promocija na internetu |
| Spletne strani in optimizacija |
| Blogi, osebni in poslovni |
| Registracija domen in gostovanje |
Kučan in Jankovič podprla levico
Nepričakovano? Nikakor. Bo strankam, ki jim je bila dana takšna podpora, kaj pomagalo? Vprašanje.
Bivši predsednik republike je svoje čase užival ogromno podporo, je pa še vedno trn v peti politične desnice, ki ga obtožuje vsega možnega. Tako je ni afere ali konflikta v tej državi, da Milana Kučana ne bi obtožili zakulisnega delovanja. Se spomnite Kučanovega klana? Za desnico, predvsem mnoge v SDS-u, je Kučan, ne Pahor ali Golobič, tisti pravi sovražnik, tisti drugi, ki ga je potrebno dokončno premagati in odplakniti na smetišče zgodovine. Ob tem ko se oglaša, se najbolj zavzeti privrženci Janševe opcije mobilizirajo, a kdo bi vedel, če ima bivši predsednik republike še toliko vpliva, da bi lahko s svojo besedo preobrnil tok zadev in prepričal za zdaj še neodločene, ali nagovoril tiste, ki so ga pred leti množično podpirali. Prej ne, kot da. Navsezadnje so se razmere v državi spremenile.
O ljubljanskem županu se širijo govorice, da bo v primeru zmage levosredinskih strank, mandatarstvo ponujeno njemu, ne Pahorju. To bi bilo v skladu z dvomi nekaterih, da Pahor ni sposoben za predsednika vlade in je zato na tem mestu potreben nekdo z izkušnjami iz gospodarstva, čeprav podpora javnosti kaže, da mnogi ne mislijo tako. Vendar pa so to vse samo špekulacije, predvidevanja, ki se lahko izkažejo za del predvolilne igre, povrhu še za način strategov SDS-a, da zmanjšajo njegovo priljubljenost. Borut Pahor pač nedvomno je največji magnet, ki vleče podporo volivcev k SD-ju in je tudi človek, ki je najbolj zaslužen za visoko podporo tej stranki. Medtem je tudi Janković sam zavrnil namigovanja, češ da se o tem še ni pogovarjal z nikomer, niti ni dobil ponudbe.
Zares, SD in LDS zbirajo sile, pri tem pa napovedujejo svojo koalicijo, brez možnosti za povezovanje z Janšo. Tega tako silijo, če se bodo držale napovedi, pa vseeno ne bodo dobile večine, v neposrečeno koalicijo z Jelinčičem, saj SDS sama gotovo ne bo sposobna sestaviti vlade. Da so namere SNS-a, da vstopi v vlado, namreč ne gre dvomiti. Posledice takšne odločitve pa bi za Slovenijo utegnile biti zelo slabe. Tega se zavedajo tudi v SDS-u, zato si modro ne zapirajo vrat. Kot je pred torkovo nogometno tekmo med ljubljanskimi kandidati SDS-a in novinarji dejal predsednik vlade Janša, bo šele po volitvah nastopila ura resnice, minister Zver pa je poudaril,da 'izključujoče cepitve niso potrebne. Imamo stabilno konsolidirano demokracijo, potrebujemo še konsolidirane politične subjekte, pa bo vse v redu.'
Čas do volitev se izteka in v boj prihajajo še zadnje rezerve. Vsak odstotek je pomemben, za vsak odstotek se splača potruditi. Vedno bolj pa je jasno, da bodo po volitvah izredno pomembne medstrankarske kupčije. Pri tem bi ključno vlogo utegnil igrati Karel Erjavec.
Sašo Ornik - Jin je uveljavljeni blogerski politični komentator in avtor bloga Jinov svet. Vsi komentarji Saša Ornika na Drugem svetu
Ocenite ta članek
Najbolj priljubljena sporočila









Bo pa res zanimivo videti kako bo v primeru zmage SDS-a Janša sestavil koalicijo s SNS. Ne bo mu lahko, amapk mu kaj drugega najbrž ne bo niti preostalo, če sploh do tega pride.
Prebrala sem Kučanovo besedilo na blogu, odlično je in se stinjam z njim, jaz katoličanka.
Volila sem LDS, žensko predstavnico in to sem javno povsod napisala, čas je za radikalne spremembe v tej državi, ki še nikoli ni bila tako na dnu, kot je zdaj.
Si pa mislim že nekaj, glede na informacije, s katerimi razpolagamo, najkasneje v enem letu pade vlada, če jo JJ ponovno dobi.
Sodni mlini meljejo neodvisno od vpitja, nedolžen sem, ni dokazov.
...
Sašo, nekateri tvoji zapisi so krasni, predvsem tisti o ženskah.
...
In koalicija JJ-ja z Jelinčičem sramota, dodatna sramota za Slovenijo, že tako ima načet ugled, da pa bi vladali dve skrajni desnici, pa pristanemo med afriškimi banana državicami.
Prav, čisto prav, če ljudje tako hočejo, se bo vsaj prej zalomilo!
Zato pa so volitve!
Napišite komentar