Zakaj zavračamo prepoved, ki so jo sprejele že mnoge evropske države?

1. Dec 2010 20:20

Posvetovalni organ ministrstva za kmetijstvo, Strokovni svet za zaščito živali,  se ni opredelil za prepoved gostovanja na ozemlju Republike Slovenije cirkusom v katerih nastopajo živali. Še bolj zanimivo/sporno je dejstvo, da v tem organu sedijo tudi predstavniki društev za zaščiti živali iz Kopra in Maribora. Tovrstne prepovedi so sprejele že mnoge evropske države, ki se zavedajo zlorabljanja in izkoriščanja živali. Kaj nakazuje takšna poteza? Slovenija še ni pripravljena postati prijazna država do ljudi in živali? Več o tej temi si preberite na blogu Planet Zemlja.

[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]