Decembrska manija? – Ne hvala

7. Dec 2010 10:01

Čas veselega decembra, prazničnega utripa in pritiska na potrošnike. Sadie007 se sprašuje zakaj tolikšen poudarek na obdarovanju. Zakaj večina ljudi pretirava z nakupovanjem velikih daril, ko pa v današnjem svetu potrebujemo veliko več od materialnih dobrin. Včasih se je ob božiču družina hvaležno usedla k malo bolj slavnostni večerji in praznovala z darili bližine, hvaležnosti in medsebojnega spoštovanja. To bi lahko trdili tudi za vse ostale praznike, katerih prvotni namen ni bil obdarovanje. Dandanes pa se darila večajo, male pozornosti se spreminjajo v drage parfume, ki kar tekmujejo s svojo blagovno znamko in visoko ceno.

[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]