Kitajce na Norveškem silijo v proteste proti podelitvi Nobelove nagrade
Po podatkih Amnesty International so kitajski diplomati nagovarjali in silili kitajske prebivalce k protestom in demonstracijam proti Nobelovi nagradi za mir. Demonstrirali naj bi v petek v Oslu. Predstavniki kitajske vlade naj bi celo prebivalce iz celinske Kitajske, ki živijo na Norveškem, obiskali in jih pozivali na sestanek. Slednje zanje pomeni pritisk in grožnje z resnimi posledicami, če se demonstracije ne bodo udeležili. Nagrado bo namreč prejel zaprt kitajski aktivist, ki prestaja 11 letno zaporno kazen zaradi “spodbujanja spodkopavanja državne oblasti”. Več na blogu.
