ZDA bi zaradi zapornikov v Guantanamu morali soditi na mednarodnem sodišču
Po mnenju Rafaela Zupančič – Rafa bi morala OZN ustanoviti mednarodno sodišče in soditi ZDA zaradi nečloveškega ravnanja z zaporniki v Guantanamu. Domnevnim teroristom oziroma osumljencem so odvzete vse pravice, odvzeto jim je osnovno spoštovanje, obravnavani so, kot da bi ne bili ljudje, piše bloger. Potem pa so tu še predvolilne obljube aktualnega ameriškega predsednika, ki so obljubljale zaprtje tega zloglasnega zapora. Po Rafovem mnenju bi morale biti poleg sojene še nekatere države, ki so v letih 2001 – 2005 dopuščale, da je CIA prek evropskega zračnega prostora izvedla več kot 1000 skrivnih letalskih prevozov.
