“Tovariš Tito je imel debelo rito”

26. Maj 2012 20:12

Je imel Tito res debelo rito? Ima Janša debelo rito, ali morda Janković? Dandanes lahko o debeli riti ali o debeli denarnici kateregakoli našega politika brez posledic rečemo, kar želimo, ampak trideset let nazaj bi starši zaradi tega docela nedolžnega otroškega verza lahko imeli hude probleme, svojo analizo slovenske socialno-patološke obsedenosti s Titom začenja Dejan Steinbuch. “Za marsikoga, ki mu je slovenska obsedenost s socializmom in titoizmom tuja, je nepredstavljivo, kako se lahko leta 2012 toliko razumnih ljudi navdušuje nad likom enega izmed tipičnih diktatorjev dvajsetega stoletja,” nadaljuje, obenem pa ugotavlja, da se podobne “maškarade”, kot se jih v raznih jugonostalgijah gremo mi, pojavljajo tudi v spomin diktatorjev po drugih državah. Proti koncu lucidnega in berljivega besedila se osredotoči na slovenski primer in vzroke poišče v socialno-psiholoških značilnostih naroda.

Oznake:, , , ,
[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]