Enajst let po enajstem septembru
Ljudje smo nagnjeni k pozabljanju, četudi oblasti pogosto želijo nek trenutek v razvoju sveta, nek dramatičen dogodek, ki je zasukal tok zgodovine, obdržati v naši zavesti v nedogled in na njem graditi politični kapital ali samo spodbujati enotnost državljanov. Minilo je enajst let od terorističnih napadov na ZDA, v katerih je majhni teroristični organizaciji uspelo ubiti več kot 3000 ljudi in svetovno velesilo potegniti v tako imenovano vojno proti terorizmu. Še nekaj let se bomo vsako leto spominjali, potem pa bo tudi ta dogodek pri večini utonil v pozabo.
Voditelj organizacije, ki je ZDA napovedala vojno je mrtev, prav tako izvajalci napadov, a zdaj, enajst let in dve vojni kasneje se zdi, da je na koncu vendarle slavil zmago. …več (piše Sašo Ornik)
