Firme, ki so gradile Stožice, naredile 200 milijonov € veliko bančno luknjo

12. Sep 2012 09:17

Kdo je postavil Stožice? Zoran Janković, vemo vsi. A ko ljubljanskega župana vprašajo o slabih kreditih povezanih družb, ki so za Stožice po poročilu Banke Slovenije pridobile 200 milijonov evrov denarja, ki ga ne morejo vrniti, pravi, da s tem on nima nič in se ga ne tiče. Vam zveni znano? A ni nekaj podobnega na sodišču prav pred kratkim razlagal eden od padlih menedžerjev? Češ, uspeh podjetja je moje delo, z njegovim propadom pa nimam nič, kriva je kriza, bankirji, nerazumevajoča država in še kdo.

No, takšnih zgodb je veliko in ljudje so se jih počasi naveličali poslušati, pravna država pa je prvega vendarle obsodila na pet let. O dolgovih stožiških podjetij, ki jih bomo očitno poravnali davkoplačevalci (kaj novega?), piše Tex.

[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]