Slovenija ni uspela pridobiti 250 milijonov evrov!

12. Sep 2012 13:44

Namesto pričakovanih 250 milijonov, je prodaja tri-, šest- in dvanajst mesečnih zakladnih menic prinesla »zgolj« 165 milijonov, pa še te so pokupila domača podjetja, o ponovnem udarcu za državni proračun piše Matjaž Steinbacher. S tem bo država komaj pokrila refinanciranje zakladnih menic, ki zapadejo danes, obenem pa skrbi ponovna bremenitev domačih podjetij. Steinbacher to dejanje primerja z menedžerskimi odkupi, kjer se podjetja izčrpavajo tako, da kupujejo sama sebe. A situacija v državi je kritična, saj v tujini Slovenija praktično ne more dobiti več denarja.

[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]