Nova vlada, še več istega

27. Apr 2013 08:12

Predlogi in razmišljanja, ki v teh dneh prihajajo z vladne strani, nam dajejo vedeti, da se nadaljuje politika Janševe vlade, le da z nekaj drugačnimi poudarki. Kako bi tudi bilo drugače, ko je v vladi po eni strani politična stranka, ki je že v prejšnji vladi dajala ton reformam, to je Državljanjska lista, po drugi strani pa slovenske vlade tako ne morejo biti več docela suverene pri svojem odločanju in samo poslušajo ‘dobrohotne’ nasvete iz tujine.

Čeprav postaja vedno bolj jasno to, kar smo nekateri trdili že pred letom in več, da je politika varčevanja, kakor je zastavljena zdaj, torej z lovom na uravnotežen proračun, v okvirjih regionalne krize potrošnje nesmiselna, ni nikjer videti luči na koncu tunela, ko gre za raznorazne ekonomske strokovnjake. Še vedno se prodaja ena in ista zgodba o edinem možnem načinu reševanje krize in posledice so očitne. Gospodarstvo se krči, brezposelnost raste, banke so v razsulu, socialne napetosti so večje, zmanjševanje proračunskega primanjkljaja pa tudi ne gre po načrtih. In da, tudi reševanje bank in s tem povezan skok zadolženosti države, bo posledica takšnega reševanja krize. …več (piše Sašo Ornik)

[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]