Srebrenica 18 let kasneje: bi bilo danes kaj drugače?

12. Jul 2013 09:24

“Danes mineva 18 let, odkar so srbske enote zavzele območje Srebrenice, pospremile nizozemske sile OZN z območja in začele z menda največjim pobojem v Evropi po drugi svetovni vojni,” svoj zapis o tragičnih dogodkih zgodovine Evrope in Balkana začenja Ton.

Ključno vprašanje, ki si ga zastavlja je, ali bi danes – v času informacijske revolucije – interneta, blogov, facebooka, twitterja – bilo kaj drugače; bi prizadeti ljudje znali preko informacijskih kanalov opozoriti Evropo in svet na morijo tako prepričljivo, da bi ta bila preprečena?

V zapisu blogerja je zaznati skepso po takšnem scenariju: “Je torej svet danes kaj boljši kot pred 18 leti? Samo na Sirijo pomislim, pa je odgovor na dlani.”

[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]