Srebrenica 18 let kasneje: bi bilo danes kaj drugače?
“Danes mineva 18 let, odkar so srbske enote zavzele območje Srebrenice, pospremile nizozemske sile OZN z območja in začele z menda največjim pobojem v Evropi po drugi svetovni vojni,” svoj zapis o tragičnih dogodkih zgodovine Evrope in Balkana začenja Ton.
Ključno vprašanje, ki si ga zastavlja je, ali bi danes – v času informacijske revolucije – interneta, blogov, facebooka, twitterja – bilo kaj drugače; bi prizadeti ljudje znali preko informacijskih kanalov opozoriti Evropo in svet na morijo tako prepričljivo, da bi ta bila preprečena?
V zapisu blogerja je zaznati skepso po takšnem scenariju: “Je torej svet danes kaj boljši kot pred 18 leti? Samo na Sirijo pomislim, pa je odgovor na dlani.”
