Kako rešiti Slovenske železnice?
V zadnjem času lahko ponovno spremljamo agonijo Slovenskih železnic, ki se utapljajo v rdečih številkah. Medtem ko se vlada ukvarja s pripravljanjem predlogov za reševanje tega državnega podjetja, pa je Lordwales mnenja, da bi bilo potrebno začeti z reševanjem od spodaj navzgor. Tako bi bil prvi ukrep za zmanjšanje finančnega primanjkljaja povišanje cene vozovnic in vpeljava raznih dodatnih storitev na vlakih. Seveda je jasno, da bo ob trenutni sliki železniškega omrežja v Sloveniji potniški promet težko postal dobičkonosen, zato pa bi bilo potrebno z določenimi reformami nekaj postoriti na področju tovornega prometa, meni bloger.
