Ali Gregor Virant laže članom Državljanske liste?
V enem izmed slovenskih političnih tednikov so objavili pismo podpredsednika Državljanske liste in nekdanjega ministra za finance Janeza Šušteršiča članom njegove stranke.
Rdeča nit Šušteršičevega pisma je priporočilo, naj Državljanska lista ne sklene nove koalicije s Pozitivno Slovenijo in Socialnimi demokrati, ker programsko ni kompatibilna, poleg tega bi šlo tudi za izdajo načelnosti.
Pismo Janeza Šušteršiča tako povsem razgalja, kako velike so politične razlike znotraj Državljanske liste med njegovo frakcijo in Gregorjem Virantom. Virantovo interno pismo, objavljeno na spletni strani Državljanske liste, je bilo poslano članom stranke dan pred sejo sveta liste, kjer se je odločalo o podpori mandatarki Alenki Bratušek. Šlechticky meni, da se je predsednik Državnega zbora članom svoje stranke v “javnem” pismu odkrito zlagal.
