Kako si prislužiti spoštovanje straršev?

26. Dec 2010 19:26

Verjetno vsi med nami, ali pa vsaj velika večina, spoštujemo očeta in mater. Navsezadnje sta nas prinesla na svet in vzgojila v osebe, kakršne smo danes. Vprašanje pa se zastavlja, na kakšen način pa si mi pridobimo njuno spoštovanje. Je to samo po sebi dano, ali si ga pridobimo z našim obnašanjem, morda s tem, da se izobrazimo in postanemo materialno neodvisni ali pa da živimo, kot si “pravi” način življenja zamišljajo oni sami? O tovrstnih zadevah na svojem blogu razmišlja Marko, debata pa se je razvila tudi v komentarjih.   

[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]