To ni vojna javnega proti zasebnemu sektorju

18. Apr 2012 13:07

Čeprav jo bodo ideologi ekstremne liberalizacije in zategovanja pasov skušali kot takšno predstaviti. Govorimo o konfliktu med zaposlenimi v zasebnem in v javnem sektorju, o konfliktu, s katerim se priročno na dva tabora deli izkoriščani del prebivalstva, da bi se s tem lažje ohranjalo status quo.

V Sloveniji se z napadom na javni sektor, kajti v ostrih varčevalnih ukrepih se, vsaj tako se dozdeva, skriva predvsem to, pripravlja transformacija celotne družbe, da bo podobna nekim liberalnim idealom, kakršne promovirajo predvsem fantje iz Virantove liste.  …več (piše Sašo Ornik) .

(v DS anketi – desni stolpec spodaj – vas sprašujemo, ali bi morala biti stavka javnega sektorja plačana in če, kdo naj jo plača)

[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]