Bi morali ravnanja z denarjem otroke učiti že v šolah?
Zanimivo je, da v današnji potrošniški družbi pojem “varčevanje” počasi, a zanesljivo pridobiva vse bolj negativni prizvok. Slednje je po mnenju nekaterih pedagogov posledica blagostanja zadnjih let, ko imajo otroci vsega dovolj in se ne znajo več odrekati ničemer. Iz tega izvira mnogo vzgojnih problemov, vzorci pa se prenesejo v odraslost. Prav zato nekateri menijo, da bi morali (gospodarnega) ravnanja z denarjem otroke učiti že v šolah.
Na Finančnih trgih pišejo, da je potrebno otroke naučiti odgovornosti ravnanja z denarjem. Pri tem pa lahko pomembno vlogo igra tudi žepnina. Na kakšen način, preberite na Finančnih trgih.
