Trimesečna deklica Belina je Bosance zbudila iz zimskega spanja
“Bosanci … so se končno združili proti korupciji, nepotizmu, političnim spletkam in manipulaciji,države, ki se iz njih naravnost norčuje in se igra z življenji ljudi.” Tako ob zgodbi tri mesece stare deklice, ki bi morala na zdravljenje v Nemčijo, vendar se je vse skupaj zakompliciralo, ker je bila brez matične številke, kar je Bosance spravilo na ulične proteste, prebujeno stanje duha v BiH opisuje Santos.
V aprilu je namreč obiskala Sarajevo in doživela kulturni šok, ki je najbolje izražen v naslednjem stavku: “Srce se mi je trgalo, ko sem se pešačila od hotela do Ministrstva za finance in podnevi opazovala kako po smeteh brskajo lačni psi, ponoči pa prebivalci Sarajeva.”
V srečnem koncu zgodbe deklice Beline in tistem, kar je ta potegnila za seboj, tako vidi spremembo na bolje.
