Trimesečna deklica Belina je Bosance zbudila iz zimskega spanja

11. Jun 2013 22:14

“Bosanci … so se končno združili proti  korupciji, nepotizmu, političnim spletkam in manipulaciji,države, ki se iz njih naravnost norčuje in se igra z življenji ljudi.” Tako ob zgodbi tri mesece stare deklice, ki bi morala na zdravljenje v Nemčijo, vendar se je vse skupaj zakompliciralo, ker je bila brez matične številke, kar je Bosance spravilo na ulične proteste, prebujeno stanje duha v BiH opisuje Santos.

V aprilu je namreč obiskala Sarajevo in doživela kulturni šok, ki je najbolje izražen v naslednjem stavku: “Srce se mi je trgalo, ko sem se pešačila od hotela do Ministrstva za finance in podnevi opazovala kako po smeteh brskajo lačni psi, ponoči pa prebivalci Sarajeva.”

V srečnem koncu zgodbe deklice Beline in tistem, kar je ta potegnila za seboj, tako vidi spremembo na bolje.

[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]