Jure Košir: "naj športniki ne pričakujejo, da bodo postali bogati od državnih nagrad"
Ob nenadejanem slovesu Primoža Kozmusa se je na svojem blogu oglasil tudi Jure Košir. Njegovo odločitev obžaluje, a jo spoštuje. Obenem se sprašuje, ali je slovo domena Kozmusovega boja z mlini na veter, kar se tiče državnih rent za vrhunske športnike. Jure je prepričan, da Kozmus vir dohodka išče na napačnem mestu in pove svojo izkušnjo. Večino denarja je pridobil od tujih sponzorskih podjetij in s pomočjo dobrih agentov, ki so poskrbeli za njegovo prepoznavnost. Poleg tega meni, da “imamo v Sloveniji težavo pogledati resnici v oči, kar se tiče kategorizacije športov.” Žal met kladiva pač ni najprivlačnejša športna disciplina …
