Namesto s čav, bog, adijo, serbus, helo itd. poskusite z osti jarej!

28. Jul 2011 17:06

Ste kdaj pomislili, kaj v bistvu izrečete, ko koga pozdravite? Celjski “s(j)eos” oz. serbus, ki je uveljavljen na Štajerskem, tako izvira iz besede servus – suženj … Peter Filec predlaga, da ob srečanjih zakličete “osti jarej” ali skrajšano “oj”, kar pomeni ostani zdrav oz. mlad ali pomladen!

Oznake:, , , ,
[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]