O pomembnosti makrobiotičnega prehranjevanja: ko organizem odpove, je prepozno

22. Dec 2010 10:08

En passant piše o prehranjevanju po makrobiotičnem principu, ki vključuje le najboljšo možno dosegljivo hrano – organsko in biološko predelana živila, brez aditivov in večinoma rastlinskega izvora. Prednost makrobiotične prehrane je prav gotovo njena ekološka naravnanost, ki se kaže v poudarjanju uporabe domačih živil, torej tistih, ki jih pridelate npr. na svojem vrtu. Previdno pa prav tako pri kupljenih izdelkih, izbirajte tiste iz bioponudbe, kajti, kot zapiše avtor, “danes se lahko zdravo prehranjujemo in je dosegljivo vse, tako da je vsak izgovor odveč, vendar je prepozno, ko ti organizem odpove”.

 

 

[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]