Slovensko glasbo na slovenske radijske postaje

17. Sep 2010 08:14

Osnutek Zakona o medijih v zadnjem času močno odmeva. Še posebej se krešejo mnenja ob predlogu, da mora biti najmanj 15 % vse predvajane glasbe v času med 6. in 20. uro slovenske produkcije. Vesna je zagovornica slovenske glasbe, za katero se ji zdi, da jo je na slovenskih glasbenih postajah absolutno premalo. Moti jo mnenje, da Slovenci nimamo dovolj kvalitetne glasbe. Prepričana je, da bi se morali glasbeni uredniki bolj potruditi, najti kvalitetno domačo produkcijo in jo predstaviti poslušalcem. Meni, da bi bilo najbolje, če bi bili glasbeni uredniki dovolj narodno zavedni in bi podpirali slovensko glasbo. Tako kvote sploh ne bi bile potrebne.

[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]