Uvesti bi morali davek na debelost

9. Dec 2010 14:43

Po podatkih naj bi bilo pol Evropejcev predebelih. Najboljše zdravilo naj bi bilo preprosto dejanje “manj žri”, piše Etorkar. Obenem meni, da bi bilo potrebno obdavčiti vse, ki so debeli, merilo za debelost pa naj bi bila polnoletnost in centimetri nad metrom telesne višine. Vsak kilogram bi bil “vreden” 1€. Torej bi moral človek, visok 175 cm, težak 85 kg, plačati davek v višini 10€. Denar, pridobljen na tak način pa bi bil strogo namenski za pomoč lačnim v revnih predelih Afrike, Azije in Južne Amerike. Več na blogu.

[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]