Kako brezplačno šolsko prehrano zagotoviti vsem otrokom

2. Jan 2013 07:07

Zanimivo, ampak sindikati zaposlenim delavcem zagotavljajo brezplačno (beri: plačano s strani delodajalca) prehrano v času službe, subvencioniranje prehrane šolajočih otrok pa je stvar cenzusov in vsakoletnih pogajanj.

Ekonomist Bine Kordež ima idejo, kako šolsko prehrano zagotoviti vsem in ne le delu otrok in to brez nepotrebnega administriranja in birokracije. Predlaga, da se dvigne srednja dohodninska stopnja za 0,4 odstotne točke na 27,4 %, s čemer bi zagotovili dovolj denarja za prehrano vseh šolajočih otrok.

Kordež pa poznavalsko predstavi tudi dejanske učinke in posledice sistema otroških dodatkov in dohodninskih olajšav za otroke. Tudi v tem se skrivajo nekateri stranski učinki, ki na splošno niso znani in tudi za tovrstno podporo družin z več otroki bi se našli enostavnejši načini pridobitve sredstev. Kateri, preberite na Kordeževem Drugi svet blogu.

[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]