Poročilo o delu varuha človekovih pravic – zakaj ga sploh potrebujemo?

30. Jun 2012 09:24

Danes je varuhinja človekovih pravic v Državnem zboru predstavila svoje letno poročilo o delovanju za l. 2011, ki obsega nič manj kot 434 strani. Zakaj pišem o temu? Ker je po mojem mnenju urad varuha ČP v taki organizaciji kot je sedaj povsem neustrezen in predvsem zelo potraten urad. Najpogostejša besedna zveza v poročilu je ”varuh priporoča”. …več (piše Aljoša Vodopivec)

Danes je varuhinja človekovih pravic v Državnem zboru predstavila svoje letno poročilo o delovanju za l. 2011, ki obsega nič manj kot 434 strani. Zakaj pišem o temu? Ker je po mojem mnenju urad varuha ČP v taki organizaciji kot je sedaj povsem neustrezen in predvsem zelo potraten urad. Najpogostejša besedna zveza v poročilu je ”varuh priporoča”.
[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]