Referendum o RTV: Zakaj sprašujete ljudstvo in zapravljate denar?!

8. Dec 2010 15:02

“Kar me tu moti je tole: kateri kreten se je spomnil, da bo vrgel skozi okno 4 milijone našega denarja, da bo vse volilne upravičence spraševal nekaj, o čemer velika večina ne ve ničesar?” se nad referendumom o RTV huduje Thorin. Po njegovem mnenju gre za zlorabo instituta referenduma, saj so ti upravičeni le v primerih, ko ljudje razumejo problem in so kompetentni za odločanje, oziroma ko gre za temeljna vprašanja nacionalnega interesa. Za referendum o RTV Slovenija ne velja ne eno ne drugo, zato bi mogli o tem vprašanju odločati strokovnjaki, še meni bloger. Pribije še, da bi stroške za tovrstne referendume morali poravnavati predlagatelji sami, pa bi se zadeve takoj uredile. 

[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]