RTV Slovenija se z novim zakonom spreminja v Balkan TV

7. Dec 2010 08:08

“Nov Zakon o RTV ne bo nič boljši od Grimsovega zmazka, zato sem odločno proti sprejetju,” piše Marko Pigac. Predvsem mu gre v nos zakonsko določena zagotovitev programa za “kvazi SFRJ manjšine”, kot se izrazi bloger. Ugotavlja namreč, da smo Slovenci pretirano servilni do raznovrstnih manjšin, medtem ko pa nam sami v njihovih domovinah tovrstne “servilnosti” ne vračajo. Obenem meni, da je preko kabelskih operaterjev mogoče spremljati vse živo programov iz nekdanjih republik in ni mu jasno, zakaj bi sedaj morali le-te ustvarjati še na naši Nacionalki. Za razliko o Pigaca pa Jeanmark meni, da se je program za manjšine iz bivše Jugoslavije v zakonu pojavil le kot vaba, ki odvrača pozornost od bistva zakona. Za denar gre, opozarja Jeanmark. Preberite oba zapisa in ocenite sami.

[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]