Kdo ima nadzor nad internetom?
Kako bi lahko imel nadzor nad internetom in kako bi ravnali v primeru negativnih dogodkov? Alessio444 primerja internet z drevesom. Drevo raste in se razrašča, nad seboj pa ima le nebo in hoče rasti le strogo navpično. Ko pa doseže svojo polno višino ga podrejo. Vendar se tu pojavi vprašanje, če lahko drevo uide izpod nadzora svoje rasti in postane nekaj drugega? To je danes internet; z drevesom lahko manipuliramo, ga obračamo k tlom, ga umetno zalivamo in prisilimo v hitrejšo rast, da se začne razvijati kot želimo mi. In kako je s takšno razlago utemeljen Wikileaks si preberite v blogu.
