Največ želja imajo slabiči

18. Okt 2009 15:27

Želja je potuha slabičev in izvor vsega zla, piše En passant. Bloger se premika po zgodovinski časovni osi potreb in želja človeškega bitja in ugotavlja, da je vse pomembne prelomnice v preteklosti zadejala človekova želja, in to bolj kakor potreba. En passant ne obsoja želja, ki pogojujejo potrebe, resno pa se sprašuje o dobronamernosti ostalih, morda ne tako odločilnih posameznikovih želja. Kar je najbolj zastrašujoče, omenja bloger, ljudje so pozabili na tanko razločevalno mejo med tem, kaj je potreba in kaj je želja.

[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]