Zakaj s(m)o Slovenci hlapci?

9. Jan 2010 20:53

Za Slovence velja nek splošni opis, da smo hlapčevski narod, kar naj bi izviralo iz neprestanega podrejenega položaja v primerjavi z drugimi narodi in iskanja njihove potrditve. Za Dajano pa to hlapčevstvo izvira iz samega obnašanja ljudi. Tako je po njenem mnenju Slovenec v suženjskem odnosu do t. i. “avtoritet”, katerim si ne upa povedati v obraz tisto, kar jim gre. Tisti, ki pa ga sooči z realno sliko, je deležen napadov in kritik z vseh strani.

[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]