20 % zaposlenih z najvišjimi dohodki plača 84 % dohodnine

11. Apr 2015 08:08

gotovinaSlovenci smo mnogokrat priča strašenju pred “neoliberalnim” zahodom, kjer družbo vzdržujejo spodnji sloji, medtem ko bogati praktično ne plačujejo davkov. A raziskave v ZDA so pokazale, da 20 odstotkov Američanov z najvišjimi dohodki (prek 134.300 ameriških dolarjev na leto) ustvari 51,3 odstotka vseh prihodkov, prek davkov na dohodek (dohodnina) pa napolni kar 83,9 odstotka zvezne blagajne.

Še nekaj zanimivih statistih v zvezi s tem preberite na blogu Kavarna Hayek.

[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]