Na lokalni ravni bolj profesionalne kampanje in več možnosti, da se državljani poučijo o kandidatih

Volišča so odprla svoja vrata in 212 slovenskih občin bo danes dobilo svetnike ter župane oz. finaliste za drugi krog. Na podlagi česa bodo volivci naredili odločitev pa je odvisno v kateri občini živijo. V mestnih občinah, kjer so lokalne volitve bolj medijsko podprte in omogočajo tudi soočenja kandidatov, bodo volivci imeli lažje delo, v večini manjših občin pa se bodo volivci odločali predvsem na podlagi obcestnih plakatov, znanstev, priporočil,…
Moram priznati. Pozitivno sem presenečen. Pred časom sem se spraševal o problemu demokracije na lokalni ravni, v občinah, ki so prevelike, da bi se vsi med seboj poznali in premajhne, da bi jim svojo pozornost posvetili mediji. Občine, kakršna je tista, v kateri živim, z nekaj več kot 7000 prebivalci.
Problem je v tem, da večina medijev spremlja spopade v mestih, kot so Ljubljana, Maribor, Koper, Celje, itd… Ni težko spoznati kandidatov. Udeležujejo se soočenj, ki jih prenašajo po televiziji in radiu, o njih pišejo časopisi, stranke in sami kandidati imajo več denarja za kampanjo. Volivci lažje primerjajo in se lažje odločijo… več na blogu