Vzroki za nizko volilno udeležbo: imamo Slovenci dovolj demokracije?

12. Okt 2010 09:29

Volitve so najvišja oblika izvajanje demokracije. A v Sloveniji skoraj več ljudi glasuje v Big Brotherju, kot voli svoje predstavnike ljudstva. Tu je še nostalgija za socializmom in Titom, torej časih, ko ljudje niso imeli besede in so politični liderji nastavljali sami sebe. Lahko torej govorimo o krizi demokracije v Sloveniji? Tega si Sandman ne upa trditi, izpostavlja pa, da je problem predvsem pri motivaciji mladih za demokratično participacijo. Korak k temu bi gotovo bil elektronsko glasovanje, saj so mladi navajeni zadeve urejati na ta način. Prav tako bi po njegovem politiki morali resneje pristopiti k promociji preko svetovnega spleta. (foto: Wikipedia)

[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]