Volitve 2022: Seznam volišč za predčasno glasovanje na državnozborskih volitvah

18. Apr 2022 20:00

Vstopili smo v zadnji teden pred parlamentarnimi volitvami, ki bodo v nedeljo, 24. aprila 2022, ko bo potekalo redno glasovanje. Še pred tem pa bodo lahko volivci, ki v nedeljo ne bodo mogli na volišča, svoj glas oddali predčasno. Predčasno glasovanje bo potekalo v torek, 19. 4., sredo, 20. 4. in četrtek, 21. 4. 2022 med 7. in 19. uro.

Kje in kako se predčasno glasuje?

Predčasno lahko državljanke in državljani glasujejo na 96 za to namenjenih voliščih po vsej državi. Predčasno se lahko glasuje samo znotraj volilnega okraja volivk in volivcev. Zunaj lastnega volilnega okraja se lahko glasuje le na dan rednega glasovanja, vendar morate o tem obvestiti okrajno volilno komisijo na območju okraja, kjer stalno prebivate. Vlogo lahko oddate na portalu eUprava, najpozneje 3 dni pred dnem glasovanja. Vlogo najdete tukaj.

Za predčasno glasovanje ni potrebna predhodna najava. Volivec za glasovanje potrebuje osebni dokument, s katerim se lahko identificira.

Seznam vseh volišč za predčasno glasovanje:

VOLILNI OKRAJ OBMOČJE   VOLIŠČA ZA PREDČASNO GLASOVANJE NAZIV   VOLIŠČA NASLOV   VOLIŠČA
1 1001 – Jesenice Občine Jesenice,   Kranjska gora in Žirovnica Upravna enota   Jesenice  Cesta železarjev 6 A, 4270 Jesenice
2 1002 – Radovljica 1 Občini   Bled in Gorje Občina Bled  Cesta svobode 13, 4260 Bled
3 1002 – Radovljica 1 Del   občine Bohinj (v skladu z ZDVEDZ) Dom Joža Ažmana Triglavska 16, 4264   Bohinjska Bistrica
4 1003 – Radovljica 2 Občina   Radovljica Občina   Radovljica Gorenjska cesta 19,   4240 Radovljica
5 1004 – Kranj 1 Del   mestne občine Kranj (v skladu z ZDVEDZ) Mestna občina   Kranj Slovenski trg 1, 4000   Kranj
6 1005 – Kranj 2 Del   mestne občine Kranj, ki obsega območje naselij: Breg ob Savi, Čepulje, Jama,   Jamnik, Javornik, del Kranj, Lavtarski Vrh, Mavčiče, Meja, Nemilje, Njivica,   Planica, Podblica, Podreča, Praše, Pševo, Rakovica, Spodnja Besnica, Spodnje   Bitnje, Srednje Bitnje, Sveti Jošt nad Kranjem, Šutna, Zabukovje, Zgornja   Besnica, Zgornje Bitnje, Žabnica in del naselja Kranj (v skladu z   ZDVEDZ) Šmartinski dom   Stražišče Škofjeloška cesta 18,   4000 Kranj
7 1006 – Kranj 3 Občine   Naklo, Cerklje na Gorenjskem, Šenčur, Jezersko, Preddvor in del mestne občine   Kranj, ki obsega območje naselij: Babni Vrt, Čadovlje, Golnik, Goriče,   Hrastje, Letenice, Pangršica, Povlje, Srednja vas – Goriče, Tenetiše,   Trstenik, Zalog, Žablje Mestna občina Kranj Slovenski trg 1, 4000   Kranj
8 1007 – Tržič Občina Tržič Društvo upokojencev   Tržič Trg svobode 18, 4290   Tržič
9 1008 – Škofja Loka 1 Občina Škofja   Loka Občina Škofja Loka Mestni trg 15, 4220   Škofja Loka
10 1009 – Škofja Loka 2 Občina Železniki Občina Železniki Česnjica 48, 4228   Železniki
11 1009 – Škofja Loka 2 Občini Gorenja vas – Poljane in   Žiri Občina Gorenja vas –   Poljane Poljanska cesta 87,   4224 Gorenja vas
12 1010 – Kamnik Občini Kamnik in   Komenda Občina Kamnik Glavni trg 24, 1241   Kamnik
13 1011 – Idrija Občini Cerkno in   Idrija Upravna enota Idrija   (sejna soba) Študentovska ulica 2,   5280 Idrija
14 2001 – Tolmin Občine Bovec, Kobarid   in Tolmin Upravna enota Tolmin Tumov drevored 4,   5220 Tolmin
15 2002 – Piran Občina Piran Upravna enota Piran Obala 114 a, 6320   Portorož – Portorose
16 2003 – Izola Občina Izola Upravna enota Izola Cesta v Pregavor 3 a,   6310 Izola – Isola
17 2004 – Koper 1 Del   mestne občine Koper, ki obsega območje naselij: del naselja Koper (v skladu z   ZDVEDZ) in naselje Šalara Upravna enota Koper   (dvojezično volišče) Piranska cesta 2,   6000 Koper – Capodistria
18 2005 – Koper 2 Občina   Ankaran in del mestne občine Koper (v skladu z  ZDVEDZ) Upravna enota Koper   (dvojezično volišče) Piranska cesta 2,   6000 Koper – Capodistria
19 2006 – Sežana Občine Divača,   Hrpelje – Kozina, Komen in Sežana Stara stavba Občine   Sežana Partizanska cesta 4,   6210 Sežana
20 2007 – Ilirska   Bistrica Občina Ilirska   Bistrica Dom na Vidmu Gregorčičeva cesta 2,   6250 Ilirska Bistrica
21 2008 – Postojna Občini Pivka in Postojna Kulturni dom Postojna (avla) Gregorčičev drevored   2 a, 6230 Postojna
22 2009 – Nova Gorica 1 Občine   Miren-Kostanjevica, Kanal, Brda, del občine Renče – Vogrsko (v skladu z   ZDVEDZ), del mestne občine Nova Gorica (v skladu z ZDVEDZ) Upravna enota Nova   Gorica Trg Edvarda Kardelja   1, 5000 Nova Gorica
23 2010 – Nova Gorica 2 Občina   Šempeter – Vrtojba, del občine Renče – Vogrsko in del mestne občine Nova   Gorica (v skladu z ZDVEDZ) Upravna enota Nova   Gorica Trg Edvarda Kardelja   1, 5000 Nova Gorica
24 2011 – Ajdovščina Občini Ajdovščina in Vipava Upravna enota Ajdovščina Vipavska cesta 11b,   5270 Ajdovščina
25 3001 – Logatec Občine Bloke, Logatec in Loška dolina Upravni center   Logatec Tržaška cesta 50A,   1370 Logatec
26 3001 – Logatec Občina Cerknica Upravna enota   Cerknica Cesta 4. maja 24,   1380 Cerknica
27 3002 – Vrhnika Občine Borovnica, Log – Dragomer in Vrhnika Upravna enota Vrhnika Stara Vrhnika 1d,   1360 Vrhnika
28 3003 – Ljubljana –   Vič Rudnik 1 Občini Velike   Lašče in Ig, del občine Brezovica, del občine Škofljica in del mestne občine   Ljubljana (v skladu z ZDVEDZ) Gospodarsko   razstavišče (Marmorna dvorana) Dunajska cesta 18,   1000 Ljubljana
29 3004 – Ljubljana –   Vič Rudnik 2 Del mestne občine Ljubljana in   del občine Škofljica (v skladu z ZDVEDZ) Gospodarsko razstavišče (Marmorna   dvorana) Dunajska cesta 18,   1000 Ljubljana
30 3005 – Ljubljana –   Vič Rudnik 3 Del mestne   občine Ljubljana (v skladu z ZDVEDZ) Gospodarsko   razstavišče (Marmorna dvorana) Dunajska cesta 18,   1000 Ljubljana
31 3006 – Ljubljana –   Vič Rudnik 4 Občini Dobrova – Polhov Gradec   in Horjul, del občine Brezovica ter del mestne občine Ljubljana (v skladu z   ZDVEDZ) Gospodarsko razstavišče (Marmorna   dvorana) Dunajska cesta 18,   1000 Ljubljana
32 3007 – Ljubljana –   Center Del mestne   občine Ljubljana (v skladu z ZDVEDZ) Gospodarsko   razstavišče (Marmorna dvorana) Dunajska cesta 18,   1000 Ljubljana
33 3008 – Ljubljana –   Šiška 1 Del mestne občine Ljubljana (v   skladu z ZDVEDZ) Gospodarsko razstavišče (Marmorna   dvorana) Dunajska cesta 18,   1000 Ljubljana
34 3009 – Ljubljana –   Šiška 2 Del mestne   občine Ljubljana (v skladu z ZDVEDZ) Gospodarsko   razstavišče (Marmorna dvorana) Dunajska cesta 18,   1000 Ljubljana
35 3010 – Ljubljana –   Šiška 3 Del mestne občine Ljubljana (v   skladu z ZDVEDZ) Gospodarsko razstavišče (Marmorna   dvorana) Dunajska cesta 18,   1000 Ljubljana
36 3011 – Ljubljana –   Šiška 4 Občini   Medvode in Vodice ter del mestne občine Ljubljana (v skladu z ZDVEDZ) Gospodarsko   razstavišče (Marmorna dvorana) Dunajska cesta 18,   1000 Ljubljana
37 4001 – Kočevje Občine Kočevje, Kostel in Osilnica Občina Kočevje Ljubljanska cesta 26,   1330 Kočevje
38 4002 – Ribnica –   Dobrepolje Občine Loški Potok, Ribnica,   Sodražica in Dobrepolje Upravna enota Ribnica Gorenjska cesta 9,   1310 Ribnica
39 4003 – Grosuplje Občina Grosuplje Družbeni dom   Grosuplje Taborska cesta 1,   1290 Grosuplje
40 4004 – Ivančna Gorica Del občine Ivančna   Gorica (v skladu z ZDVEDZ) Kulturni dom Ivančna   Gorica Sokolska ulica 4,   1295 Ivančna Gorica
41 4005 – Ljubljana –   Moste Polje 1 Del mestne občine Ljubljana in   del občine Dol pri Ljubljani (v skladu z ZDVEDZ) Gospodarsko razstavišče (Marmorna   dvorana) Dunajska cesta 18,   1000 Ljubljana
42 4006 – Ljubljana –   Moste Polje 2 Del mestne   občine Ljubljana (v skladu z ZDVEDZ) Gospodarsko   razstavišče (Marmorna dvorana) Dunajska cesta 18,   1000 Ljubljana
43 4007 – Ljubljana –   Moste Polje 3 Del mestne občine Ljubljana (v   skladu z ZDVEDZ) Gospodarsko razstavišče (Marmorna   dvorana) Dunajska cesta 18,   1000 Ljubljana
44 4008 – Ljubljana –   Bežigrad 1 Del občine   Dol pri Ljubljani in del mestne občine Ljubljana (v skladu z ZDVEDZ) Gospodarsko   razstavišče (Marmorna dvorana) Dunajska cesta 18,   1000 Ljubljana
45 4009 – Ljubljana –   Bežigrad 2 Del mestne občine Ljubljana (v   skladu z ZDVEDZ) Gospodarsko razstavišče (Marmorna   dvorana) Dunajska cesta 18,   1000 Ljubljana
46 4010 – Domžale 1 Občini   Lukovica in Moravče ter del občine Domžale (v skladu z ZDVEDZ) Društvo Lipa Domžale Ljubljanska 58, 1230   Domžale
47 4011 – Domžale 2 Občini Mengeš in Trzin ter del   občine Domžale (v skladu z določbami ZDVEDZ) Društvo Lipa Domžale Ljubljanska 58, 1230   Domžale
48 5001 – Šentjur Občini Dobje in Šentjur Občina Šentjur Mestni trg 10, 3230   Šentjur
49 5002 – Celje 1 Občine Dobrna, Štore, Vojnik   in del mestne občine Celje (v skladu z ZDVEDZ) Upravna enota Celje Ljubljanska cesta 1,   3000Celje
50 5003 – Celje 2 Del mestne   občine Celje (v skladu z ZDVEDZ) Upravna enota Celje Ljubljanska cesta 1,   3000 Celje
51 5004 – Žalec 1 Občina Polzela in del mestne   občine Velenje (v skladu z ZDVEDZ) Upravna enota Žalec Ulica Savinjske čete   5, 3310 Žalec
52 5005 – Žalec 2 Občine   Braslovče, Prebold, Tabor in Vransko ter del občine Žalec (v skladu z   ZDVDZ) Upravna enota Žalec Ulica Savinjske čete   5, 3310 Žalec
53 5006 – Mozirje Občine Gornji Grad, Ljubno, Luče, Mozirje, Nazarje, Rečica ob   Savinji in Solčava Upravni center Mozirje Šmihelska cesta 2,   3330 Mozirje
54 5007 – Velenje 1 Del mestne   občine Velenje (v skladu z ZDVEDZ) Upravna enota Velenje Rudarska 6a, 3320   Velenje
55 5008 – Velenje 2 Občini Šmartno ob Paki in   Šoštanj ter del mestne občine Velenje (v skladu z ZDVEDZ) Upravne enota Velenje Rudarska cesta 6a,   3320 Velenje
56 5009 – Slovenj Gradec Občini Mislinja in mestna občina   Slovenj Gradec Upravna enota Slovenj   Gradec Meškova ulica 21,   2380 Slovenj Gradec
57 5010 – Ravne na   Koroškem Občine Črna na Koroškem, Mežica, Prevalje in Ravne na Koroškem Občina Ravne na Koroškem Gačnikova pot 5, 2390   Ravne na Koroškem
58 5011 – Radlje Občine Radlje ob Dravi, Muta,   Podvelka, Ribnica na Pohorju, Vuzenica Upravna enota Radlje   ob Dravi Mariborska cesta 7,   2360 Radlje ob Dravi
59 5011 – Radlje Občina Dravograd Upravna enota Dravograd Meža 10, 2370   Dravograd
60 6001 – Črnomelj Občina Črnomelj Upravna enota   Črnomelj Zadružna cesta 16,   8340 Črnomelj
61 6001 – Črnomelj Občini Metlika in Semič Upravna enota Metlika Naselje Borisa   Kidriča 14, 8330 Metlika
62 6002 – Novo mesto 1 Občine   Dolenjske Toplice, Mirna Peč, Šentjernej, Šmarješke Toplice, Žužemberk in del   mestne občine Novo mesto (v skladu z ZDVEDZ) Upravna enota Novo   mesto Defranceschijeva   ulica 1, 8000 Novo mesto
63 6003 – Novo mesto 2 Občina Straža in del mestne   občine Novo mesto (v skladu z ZDVEDZ) Upravna enota Novo mesto Defranceschijeva   ulica 1, 8000 Novo mesto
64 6004 – Trebnje Občine Mokronog – Trebelno,   Šentrupert, Mirna in Trebnje Občina Trebnje Goliev trg 5, 8210   Trebnje
65 6005 – Brežice Občina Brežice Upravna enota Brežice Cesta prvih borcev   24a, 8250 Brežice
66 6006 –  Krško Občini Kostanjevica na Krki in Krško Občina Krško Cesta krških žrtev   14, 8270 Krško
67 6007 –  Sevnica Občini Sevnica in Škocjan Občina Sevnica Glavni trg 19 a, 8290   Sevnica
68 6008 – Laško Občina Radeče Kulturni dom Gledališka pot 2,   1433 Radeče
69 6008 – Laško Občina Laško Občina Laško   (energetsko svetovalna pisarna) Mestna ulica 2, 3270   Laško
70 6009 – Litija Občini Litija in Šmartno pri   Litiji ter del občine Ivančna Gorica, ki obsega območja naselij: Pusti Javor,   Radanja vas, Sela pri Sobračah, Sobrače, Vrh pri Sobračah Občina Litija Jerebova ulica 14,   1270 Litija
71 6010 – Hrastnik –   Trbovlje Občina Hrastnik Upravna zgradba   Hrastnik Pot Vitka Pavliča 5,   1430 Hrastnik
72 6010 – Hrastnik –   Trbovlje Občina Trbovlje Upravna zgradba   Trbovlje Mestni trg 4, 1420   Trbovlje
73 6011 – Zagorje Občina Zagorje ob Savi Weinbergerjeva hiša Cesta 9. avgusta 4,   1410 Zagorje ob Savi
74 7001 – Šmarje pri   Jelšah Občine   Bistrica ob Sotli, Kozje, Podčetrtek, Rogaška Slatina, Rogatec in Šmarje pri   Jelšah Kulturni dom Šmarje   pri Jelšah Aškerčev trg 20, 3240   Šmarje pri Jelšah
75 7002 – Slovenska   Bistrica Občine Poljčane, Makole,   Oplotnica in del občine Slovenska Bistrica (v skladu z ZDVEDZ) ter del občine   Zreče, ki obsega območje naselja Zlakova Upravna enota Slovenska Bistrica Kolodvorska 10, 2310   Slovenska Bistrica
76 7003 – Slovenske   Konjice Občini   Slovenske Konjice in Vitanje ter del občine Zreče (v skladu z ZDVEDZ) Občina Slovenske   Konjice Stari trg 29, 3210   Slovenske Konjice
77 7004 – Ruše Občina Selnica ob Dravi Občina Selnica ob Dravi Slovenski trg 4, 2352   Selnica ob Dravi
78 7004 – Ruše Občini Lovrenc na Pohorju in Ruše Upravna enota Ruše Kolodvorska ulica 9,   2342 Ruše
79 7005 – Maribor 1 Občina Rače – Fram, del občine   Hoče – Slivnica in del mestne občine Maribor (v skladu z ZDVEDZ) Kulturni dom Kamnica Vrbanska 97, 2351   Kamnica
80 7006 – Maribor 2 Občini   Miklavž na Dravskem polju in Starše, del občine Hoče – Slivnica in del mestne   občine Maribor (v skladu z ZDVEDZ) Kulturni dom Hoče Pohorska cesta 15,   2311 Hoče
81 7007 – Maribor 3 Občina Duplek in del mestne   občine Maribor (v skladu z ZDVEDZ) Mestna četrt Brezje Na trati 2, 2000   Maribor
82 7008 – Maribor 4 Del mestne   občine Maribor (v skladu z ZDVEDZ) Razstavni salon Grajska ulica 7, 2000   Maribor
83 7009 – Maribor 5 Del mestne občine Maribor (v   skladu z ZDVEDZ) Mestni mladinski svet Trg revolucije 9,   2000 Maribor
84 7010 – Maribor 6 Del mestne   občine Maribor (v skladu z ZDVEDZ) Javni zavod Gasilska   brigada Maribor Cesta proletarskih   brigad 21, 2000 Maribor
85 7011 – Maribor 7 Del mestne občine Maribor (v   skladu z ZDVEDZ) Mestna četrt Tabor Metelkova 63, 2000   Maribor
86 8001 – Lendava Občine   Črenšovci, Dobrovnik, Kobilje, Lendava, Odranci, Turnišče in Velika Polana Dvojezična OŠ II   Lendava Ulica heroja Mohorja   1, 9220 Lendava
87 8002 – Ormož Občine Ormož, Središče ob Dravi in Sveti Tomaž Upravna enota Ormož Ptujska cesta 6, 2270   Ormož
88 8003 – Ljutomer Občine Ljutomer, Križevci, Razkrižje   in Veržej Dom kulture Prešernova ulica 20,   9240 Ljutomer
89 8004 – Murska Sobota   1 Občine Puconci, Rogašovci,   Šalovci, Tišina, Cankova, Gornji Petrovci, Grad, Hodoš, Kuzma, del občine   Moravske Toplice in del mestne občine Murska Sobota (v skladu z ZDVEDZ) Mestna občina Murska Sobota Kardoševa ulica 2,   9000 Murska Sobota
90 8005 – Murska Sobota   2 Občina   Beltinci, del mestne občine Murska Sobota in del občine Moravske Toplice (v   skladu z ZDVEDZ) Mestna Občina Murska   Sobota Kardoševa ulica 2,   9000 Murska Sobota
91 8006 – Gornja   Radgona Občine Apače, Gornja Radgona, Radenci in Sveti Jurij ob   Ščavnici Upravna enota Gornja Radgona Partizanska cesta 13,   9250 Gornja Radgona
92 8007 – Lenart Občine   Benedikt, Cerkvenjak, Lenart, Sveta Ana, Sveti Jurij v Slovenskih goricah in   Sveta Trojica v Slovenskih goricah Upravna enota Lenart Trg osvoboditve 7,   2230 Lenart v Slov. goricah
93 8008 – Pesnica Občine Pesnica, Kungota in Šentilj Večnamenski KTPC Pesnica Pesnica pri Mariboru   41, 2211 Pesnica pri Mariboru
94 8009 – Ptuj 1 Občine   Destrnik, Dornava, Gorišnica, Juršinci, Markovci, Sveti Andraž v Slov.   goricah in Trnovska vas ter del mestne občine Ptuj (v skladu z ZDVEDZ) Upravna enota Ptuj Slomškova 10, 2250   Ptuj
95 8010 – Ptuj 2 Občina Hajdina in del mestne   občine Ptuj (v skladu z ZDVEDZ) Upravna enota Ptuj Slomškova 10, 2250   Ptuj
96 8011 Ptuj 3 Občine Cirkulane, Kidričevo,   Majšperk, Podlehnik, Videm, Zavrč in Žetale Upravna enota Ptuj Slomškova 10, 2250   Ptuj

Zemljevid vseh volišč, ki bodo na dan rednih volitev odprta po Sloveniji, najdete TUKAJ.

Seznam vseh kandidatov za poslance najdete TUKAJ.

*DVK je prvotno napačno navajala podatke o lokacijah volišč za predčasno glasovanje v volilnem okraju Radlje

B.S.

Oznake: , ,
[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]