Delo zastonj v Sloveniji postaja pogosta praksa
Kaj vse so ljudje pripravljeni narediti za trohnico možnosti za pridobitev službe, ali pa vsaj dodatnih znanj in izkušenj, ter na katere vse načine so delodajalci to željo, voljo in stisko pripravljeni izkoristiti v svoj prid?!
V Sloveniji je vse bolj pogosta praksa brezplačnega opravljanja preizkusnega dela ali pripravništva. V to “sodobno sužnjelastništvo”, kot temu pravijo nekateri, se je z razpisovanjem pripravništev po šolah in drugje v javnem sektorju podala celo država, njenemu zgledu pa sledi vse več delodajalcev.
“Žrtve” so obupani mladi, ki nikakor ne dobijo zaposlitve in upajo, da si bodo na takšen način vendarle pridobili trohnico več možnosti, da bi nekako prišli v sistem in plačano delo kasneje vendarle dobili.
Ob moralno-etičnih pomislekih tovrstnega izkoriščanja zastonj delovne sile se pojavljajo še drugi problemi – nekateri za preživetje enostavno potrebujejo denar, opozarja Simona Gobec.
Blogerka se v svojem zapisu sicer dotakne tudi drugih oblik brezplačnega dela.
