O volonterskih pripravnikih in odnašanju riti – državi

27. Nov 2014 07:11

delovna_silaSindikat Mladi plus in Mladinski svet Slovenije že nekaj časa opozarjata na volonterska pripravništva mladih. Zloba se ob vsem tem sprašuje, kako je mogoče, da je ena generacija v tej državi postavljena v situacijo, da njeno delo ni vredno plačila. Še manj razume, v kakšni državi živimo, če se tej državi zdi sprejemljivo, da vsak dan znova mladim sporoča, da je OK, da edino oni delajo – zastonj?

Blogerka ugotavlja, da se tudi mladi ne želijo izpostavljati. Delajo večinoma v manjših kolektivih, izkoriščajo jih podjetja, v katerih je anonimnost ob morebitni prijavi nemogoče zagotoviti. Tako pa se po njenem mnenju znajdemo v situaciji, kjer državi odnašamo riti.

Oznake:, , , , ,
[TheChamp-Sharing title="Vam je članek zanimiv? Delite ga s prijatelji:"]